T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI
YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

BURS VE ÖĞRENİM KREDİSİ BAŞVURULARI HAKKINDA

“Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü 2014 -2015 yılı burs/öğrenim kredisi başvuruları değerlendirme aşamasında olup değerlendirmeler tamamlandıktan sonra sonuçlar Bakanlığımız ve Genel Müdürlüğümüz internet sitelerinde yayınlanacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

SÖZLEŞMELİ YURT YÖNETİM PERSONELİ ALIMI

“Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 900 adet Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli alımına ilişkin yapılan mülakat sınavları tamamlanmış olup, sınav sonuçları yakında Bakanlığımız ve Genel Müdürlüğümüz internet sitelerinde yayınlanacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

2014-2015 ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK,YÜKSEK LİSANS,DOKTORA,YATAY-DİKEY GEÇİŞ ,ARTIK YIL,EK YERLEŞTİRME, ÖSYM VE ARA SINIF YURT MÜRACAATI SONUCUNDA YEDEK LİSTEDEN YURTLARA KAYIT HAKKI KAZANANLAR

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

2014–2015 ÖĞRETİM YILINDA ÖSYM VE ARA SINIF 15.YEDEK LİSTESİ, ÖZEL YETENEK, YÜKSEK LİSANS, DOKTORA, YATAY-DİKEY GEÇİŞ VE ARTIK YIL 12. YEDEK LİSTESİ, EK YERLEŞTİRME 8.YEDEK LİSTESİNDE BULUNAN ÖĞRENCİLERİN YURTLARA KAYIT TARİHLERİ 22 ARALIK 2014– 26 ARALIK 2014 TARİHLERİ ARASI MESAİ SAATLERİNDE YAPILACAKTIR.

YURTLARA KAYIT SIRASINDA İSTENEN BELGELER

  • Önceliği olanlar için öncelik belgesi
  • Son 6 ay içinde çekilmiş 4 adet vesikalık fotoğraf
  • Ebeveyni %40 ve üzeri engelli olanların tam teşekküllü hastaneden alacakları rapor
  • Kayıt, kimlik, yurt ücreti ve depozito ücreti makbuz/dekontu(Yurttan temin edilecektir.)
  • 18 yaşından küçükler için Aile İzin Onay Belgesi
  • Aynı öğrenim döneminde yüksek öğrenime başlayan kardeşe ait öğrenci belgesi(Kayıt tarihinden itibaren 1 ay içinde ibraz edilecektir.)